Kurz interpretačního průvodce Certified Interpretive Guide, 29. února-4. března 2020, Banská Štiavnica, Slovensko

4. únor 2020

Naučíme vás průvodcovským dovednostem

Každý, kdo si vyzkoušel provádět návštěvníky po přírodě ví, jak těžké je zaujmout je tak, aby nejenom porozuměli výkladu, ale zároveň se nadchli pro její ochranu. Tento kurz vytvořený experty organizace Interpret Europe vás seznámí s metodami a technikami, které používají ti nejlepší průvodci.

Kurz probíhá v češtině a je určený pro ty, kteří již mají s průvodcováním zkušenosti. Celkový rozsah kurzu je 40 hodin + domácí úkol. Podmínkou získání osvědčení je účast na celém tréninku. Kurz je postavený na praktickém nácviku průvodcovských dovedností. Účastníci obdrží manuál Interpret Europe pro průvodce v češtině.

Jedná se o certifikovaný kurz Interpret Europe, po úspěšném absolvování kurzu a odevzdání samostatné práce získáte mezinárodní certifikát a budete uvedeni mezi vyškolenými experty na webu této celoevropské organizace. Podmínkou účasti na kurzu je členství v Interpret Europe (účastníci ze Slovenska 20 €, z Česka 30 €). Certifikát má trvalou platnost i v případě ukončení členství. Absolventi rovněž získají certifikát Ústavu pro interpretaci místního dědictví ČR.

Termín: sobota 29. února do 13:00 až středa 4. března 13:30

Kurzovné zahrnuje i nocleh z pátku 28. února na sobotu 29. února

Lektoři: Michal Medek, certifikovaný lektor IE, Ladislav Ptáček

Cena: díky grantové podpoře je kurzovné pouze 148 €, kurzovné pokrývá lektorné, příručku, ubytování od pátku do středy, snídaně a obědy. V případě zajištění vlastního bydlení činí cena 110 €.

Organizátor: Ústav pro interpretaci místního dědictví ČR, z.ú.

Kontakt: Michal Medek, michal.medek@uimid.cz, +420 604 863 167

Místo konání: Banská Štiavnica, Slovensko, Skautský dom - hostel Sv. Juraja

Registrace: formulářem, který naleznete zde